Gdzie rodzić - placówka - AMG Centrum Medyczne Sp z o.o. Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
Opis placówki
A A A

AMG Centrum Medyczne Sp z o.o. Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 14-03-2017
57 270 71 60
www.szpitalrawa.pl
sekretariat@amgszpital-rawa.pl


Opis opracowany na podstawie danych pozyskanych od szpitala w trybie dostępu do informacji publicznej w roku 2016, statystyki medyczne za rok 2015.

Ordynatorzy: położnictwa – Lech Ireneusz Badek (od 2012), neonatologii – Małgorzata Rosiak-Kocik (od 2011), położne oddziałowe: położnictwa – Małgorzata Leszczyńska (od 2015), neonatologii – Małgorzata Leszczyńska (od 2015).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.

Szkoła Rodzenia
Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Małgorzata Leszczyńska, tel.: 500 287 182, malgorzatal-1970@o2.pl, www.rawskiszpital.pl.

Izba Przyjęć
Można obejrzeć oddział porodowy przed porodem. Przy przyjęciu do szpitala rodząca ma zakładaną dokumentację medyczną (historię choroby). Powinna wówczas mieć przy sobie: kartę ciąży, dokument tożsamości, dokument potwierdzający ubezpieczenie, oraz – jeśli są – wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu. Niezbędne są również następujące wyniki badań: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), antygen HBs – HBS Ag (badanie w kierunku WZW B) wykonane w ciąży, przeciwciała anty-HCV (badanie w kierunku WZW C), OWA, WR (odczyn Wassermanna) – badanie w kierunku kiły, badanie na nosicielstwo wirusa HIV, posiew GBS oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów, jeśli były przeprowadzane konsultacje (okulista, kardiolog, etc.). Plan porodu dołączany jest do dokumentacji medycznej.

Warunki i wyposażenie
Na oddziale porodowym sale są jednoosobowe, dostępne dla wszystkich kobiet bez opłat. Do dyspozycji rodzących są materace, a także w niektórych salach: piłki, prysznice i stołki porodowe.

Poród
Plan porodu omawiany jest z położną w sali porodowej. W porodzie niskiego ryzyka nie wykonuje się zapisu KTG, ocena stanu płodu dokonywana jest poprzez osłuchiwanie. Badania wewnętrzne wykonywane są co godzinę, przez lekarza lub położną. Rodząca w trakcie porodu nie może jeść, natomiast może pić wodę niegazowaną.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: masaż, praca z oddechem;
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne. Wszystkie te metody są omawiane z rodzącą. Na dyżurze jest jeden anestezjolog.
Parcie:
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na plecach lub w pozycji siedzącej na łóżku porodowym.

Poród z osobą towarzyszącą
Osoba towarzysząca, którą może być tylko osoba spokrewniona z rodzącą może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Może ona zostać przez 2 godziny po porodzie, jak również przebywać na oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin). W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba bliska może być obecna tylko za zgodą ordynatora.

Kontakt z dzieckiem
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie przez co najmniej pół godziny (do 2 godzin). Wówczas też inicjowane jest pierwsze karmienie piersią. W trakcie szycia krocza dziecko w zależności od sytuacji jest lub nie jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez neonatologa. Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka odbywa się w innym pomieszczeniu, w ciągu 2 godzin po porodzie drogami natury, osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Po porodzie zabiegowym badanie odbywa się w ciągu pół godziny a po cięciu cesarskim w ciągu 5 do 10 min po operacji. Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia zostaje przewieziony na oddział noworodkowy lub też jest przekazany osobie bliskiej w wózeczku szpitalnym. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
Pierwsza kąpiel noworodka wykonywana jest w drugiej lub kolejnej dobie życia dziecka.

Po porodzie
Na oddziale położniczym są 4 sale: 2 dwuosobowe, jedna trzyosobowa i jedna dla większej ilości kobiet. Wszystkie bez łazienek. Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu (kobiety po cięciu cesarskim). Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki to może ona być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w szpitalu trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 4 dni po porodzie zabiegowym i po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności jednego z rodziców. Jeśli o to poprosi, matka jest uczona, jak pielęgnować noworodka. Rodzic najczęściej jest informowany o stanie zdrowia dziecka w czasie obchodu. Jeśli o to poprosi, matka może być obecna w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Kobieta otrzymuje poradę laktacyjną od położnej lub doradcy laktacyjnego. Personel proponuje pomoc w tym zakresie w określonych godzinach, w trakcie dyżuru. Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym ze względu na zauważalne trudności w karmieniu (noworodek płacze, jest niespokojny) lub ze wskazań medycznych. Kobieta nie ma możliwości konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się w dowolnych godzinach w ciągu dnia, w sali, w której leży matka.

Opłaty
Nie ma opłat.

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 7 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
259 Cesarskie cięcia
 
41.00%
Nacięcia krocza
 
11.00% Znieczulenie dolarganem
 
0.00%
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

andhelga
10-02-2017 20:20
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Urodziłam 01.02.2017 r. To był mój drugi poród i wspominam go bardzo dobrze. Dzięki położnej p. Malgosi leszczynskiej poród przebigl szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Mogłam chodzić wziąc prysznic. Worek sako i gaz były dostępne,ale nie skorzystalam. Ktg na bieżącą, ale nie byłam do niego przywiązana. Lekarze i położne na oddziale bardzo mili. Położne służyły pomocą po porodzie. Warunki lokalowe nie są powalające, ale do przeżycia. Krocze nie zostało naciete.

Myosotis
11-03-2016 15:46
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Pierwsza ciąża zakończona CC tak więc tym razem zależało mi by urodzić siłami natury-i udało się za co jestem bardzo wdzięczna całemu zespołowi ;)) Dużym plusem było to iż leżenie nie było przymusowe,mogłam iść wziąć prysznic,chodzić oraz skorzystać z piłki dzięki czemu rozwarcie postępowało dość szybko.Kolejnym plusem było jedzenie-zazwyczaj spotykam się w szpitalach z zimnnymi,niesmacznymi potrawami a tu muszę przyznać-jestem zadowolona.

michalina
30-03-2015 00:46
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Witam. Bardzo polecam poród w szpitalu w Rawie Mazowieckiej, ALE ABSOLUTNIE NIE POLECAM POŁOŻNEJ PANI MAGDY MATYSIAK. Osoba ta w żadnym wypadku nie powinna pracować na tym stanowisku... Nigdy w życiu nie spotkałam gorszego człowieka na swojej drodze...

Ilona
14-03-2015 14:18
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

4.03.2015 r urodziłam drugie dziecko właśnie w tym szpitalu. Jestem bardzo zadowolona z pomocy jaką otrzymałam w trakcie porodu jak i po porodzie. Siostry położne bardzo pomagają przy dziecku, nawet w nocy kiedy dzieciątko zapłakało za każdym razem zajrzała siostra zapytać czy wszystko jest ok i czy pomóc. Ordynator(bardzo dobry lekarz)tego szpitala wprowadził ład i porządek. Jest to osoba rygorystyczna ale dzięki temu wszystko się poprawiło. 5 lat temu rodziłam pierwsze dziecko i było trochę inaczej nie mówię że gorzej ale jednak teraz jest o wiele lepiej. Jak dla mnie mogę polecić ten szpital jeżeli chodzi o personel a przecież to jest dla nas najważniejsze. Jeżeli chodzi o warunki to jest wiele do zarzucenia, no ale to nie wina naszego personelu tylko władz.

BIAŁEK87
16-02-2015 08:00
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Polecam w 100 % ten szpital.Położna Pani Magda super kobieta,przytuli w trudnych chwilach wesprze i porozmawia.Oby więcej takich położnych!:)

Kasia
21-01-2015 00:53
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

W szpitalu rodziłam swojego pierwszego potomka wiec nie do końca wiedziałam co mnie czeka podczas porodu. Na szczęście położne sa bardzo pomocne i mile. Podpowiedza, doradza, zawsze znajdą czas na rozmowę z pacjentkami. Moge z czystym sumieniem polecić ten szpital do pierwszego porodu i następnych :-)

Viki
25-01-2014 13:26
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Pierwszy poród 2007 roku,ordynatorem był dr. Górski rodziłam 13 godzin "przeszłam" przez trzy zmiany położnych.Poród bez nacinania krocza,dziecko po porodzie zabrano ale nawet nie miałam siły żeby cieszyć się nim po porodzie.Drugie dziecko urodziłam w 2012 roku, ordynatorem był dr.Kucharski, poród trwał 5 godzin, bez nacinania krocza dziecko było przy mnie przez cały czas-tym razem miałam więcej siły na cieszenie się dzieckiem.Moje porody przebiegły bez komplikacji, jak rodziłam nie było znieczulenia( mnie to nie przeszkadzało). Opieka w trakcie i po porodzie oceniam bardzo dobrze.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!