Gdzie rodzić - placówka - Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka
Opis placówki
A A A

Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka

ul. Poznańska 97 88-100 Inowrocław Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 31-07-2017
52 35 45 500
www.szpitalino.pl
sekr.nacz@szpitalino.pl


Opis opracowany na podstawie danych pozyskanych od szpitala w trybie dostępu do informacji publicznej w roku 2016, statystyki medyczne za rok 2015.

Ordynatorzy: położnictwa – Marek Styga (od 2006), neonatologii – Grażyna Malinowska (od 2001), położne oddziałowe: położnictwa – Magdalena Błachowiak (od 2002), neonatologii – Renata Sobiechowska (od 2009).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – II.

Szkoła Rodzenia
Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia. Kontakt do szkoły rodzenia: Beata Gezela, tel.:(52) 354 54 12, polozniczy@szpitalino.pl, www.szpitalino.pl

Izba Przyjęć
Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dokument tożsamości, skierowanie do szpitala, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu.
Wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), morfologia i badanie moczu  z ostatnich 6 tygodni,  OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły, posiew GBS, wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa.
Plan porodu nie jest dołączony do dokumentacji medycznej.
Czynności wykonywane w izbie przyjęć u pacjentek przyjmowanych do porodu:
- u wszystkich pacjentek: zbieranie wywiadu, badanie ogólne (tj. pomiar tętna, ciśnienia, temperatury, ważenie badanie KTG), zaznajomienie pacjentki z prawami pacjenta.
- w zależności od decyzji personelu: badanie wewnętrzne, zakładanie wenflonu, badanie USG.
- na prośbę pacjentki: lewatywa, golenie krocza.

Warunki i wyposażenie
W oddziale porodowym jest  5 sal jednoosobowych, dostępnych dla wszystkich, za opłatami.
Do dyspozycji rodzących w niektórych salach jednoosobowych są: worki sako, piłki, drabinki, materace, prysznic, wanna.

Poród
Plan porodu omawiany jest zawsze w sali porodowej z lekarzem i położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co 30 minut, trwa ok. 30 minut. Badania wewnętrzne wykonywane są co 60 minut.  Rodząca w trakcie porodu może jeść i pić wodę.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: masaż, praca z oddechem, ciepły okład, zimny okład, kąpiel/prysznic, przezskórna stymulacja elektryczna (TENS).
- farmakologiczne: gaz wziewny, petydyna, remi fentanyl.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne. Pacjentka może poruszać się ze znieczuleniem.
Parcie:
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na boku na łóżku porodowym lub w pozycji siedzącej.
W szpitalu jest możliwy poród w wodzie (zakończony urodzeniem dziecka do wody).
Rodząca jest zawsze informowana o stosowanych podczas porodu środkach, badaniach i zabiegach.

Poród z osobą towarzyszącą
Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej może towarzyszyć więcej niż jedna osoba bliska, także doula.
Osoba bliska może być cały czas, przez 2 godziny po porodzie, w oddziale położniczym i może zostać w również na noc.
W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna

Kontakt z dzieckiem
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie 2 h. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po porodzie drogami natury odbywa się nie później niż po 2 godzinach. W trakcie szycia krocza dziecko w zależności od sytuacji jest lub nie jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie.
Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez lekarza neonatologa.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka po Każdym typie porodu odbywa się na oddziale neonatologicznym, po 2 h,  osoba towarzysząca może  być przy tym obecna.
Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia wraca na pierś mamy na ok. 5 minut, jest “kangurowany” przez osobę towarzyszącą. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
Pierwsza kąpiel noworodka w drugiej lub kolejnej dobie życia.

Po porodzie
W oddziale porodowym są 3 jednoosobowe i 10 dwuosobowych sal bez łazienek.
Zdrowe matki po porodzie fizjologicznym i cesarskim cięciu przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę.  Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce.
Pobyt na oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury i po porodzie zabiegowym, 4 dni po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności matki. Każdy opiekun jest uczony, jak pielęgnować noworodka. Rodzic najczęściej jest informowany o stanie zdrowia dziecka w czasie obchodu. Jedno z rodziców jest obecne w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka jeśli o to poprosi.
Kobieta otrzymuje poradę laktacyjną w określonych sytuacjach. Porad laktacyjnych udzielają położne, doradcy laktacyjni oraz pielęgniarki.
Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym na prośba rodzica lub ze wskazań medycznych- wcześniactwo, ciężka hipoglikemia, choroby metaboliczne, HIV u matki,  leki przyjmowane przez matkę, ciężki stan matki.
Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się w dowolnych godzinach w ciągu dnia, w sali, w której leży matka.

Opłaty
Opłat za nocleg osoby towarzyszącej w wysokości 10,00.

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 16 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
1105 Cesarskie cięcia
 
28.00%
Nacięcia krocza
 
31.00% Znieczulenie dolarganem
 
-
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

Pati92
30-04-2019 09:55
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2018

Nie polecam tego szpitala żadnej przyszłej mamie. Pani położna która przyjęła mnie na oddział komentować moja wagę. Później pani doktor która mnie badała była bardzo nie delikatna i strasznie wredna wyśmiewała mnie że mam infekcje. Po badaniu byłam tak obolała i krwawiłam oczywiście stwierdziła że to normalne po badaniu. Przy kolejnym badaniu byli studenci i nikt nie pytał czy sobie tego życzę. Lewatywa w tym szpitalu jest konieczna więc to nie prawda co piszą na stronie swojego szpitala. Poród był tragiczny. Położna źle podłączyła mi wenflon i wszystko wylewało mi się poza żyłę. Siniak na pół ręki i ból na cały miesiąc. Położna środowiskowa która do mnie przychodziła powiedziała że pierwszy raz coś takiego widzi. Położna rozciągała mnie na wszystkie strony ból niesamowity do tego przyszedł pan doktor ze studentami i położył mi się na brzuch i wypchnął mi dziecko. Lekarka nie mogła wyciągnąć mi dziecka to pan doktor powiedział do niej te se natnij jakby to była kartka papieru. Tragedia nie polecam tego szpitala i ktoś powinien zrobić tam porządek!!!

leśniczanka
11-03-2018 19:46
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Kochane Przyszłe Mamy, mój poród należał do najpiękniejszych chwil w życiu. Rodziłam naturalnie bez nacięcia krocza 1h04min.W porodzie czynny udział brał mój mąż- rodziliśmy 27-06-2017 r. z pomocą Pani Położnej- Mari Rybickiej (WSPANIAŁA KOBIETA). Prowadzący doktor Jerzy Staśkiewicz-doświadczony, bardzo dobry lekarz. Mam tylko dobre wspomnienia oby każda matka takie mogła mieć!!!Był to nasz pierwszy poród. Opieka na patologi ciąży (gdyż trafiłam tam przed rozwiązaniem)również wspaniała- Panie położne przemiłe- przyszły do nas po narodzinach córeczki. Czułam się tam bezpiecznie.

Ewa B
15-11-2017 16:08
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Wspaniali lekarze ,cudowne położne i pielęgniarki . Pełen profesjonalizm. Sale w,szpitalu są czyste,personel dba aby młoda matka miała wszystko czego potrzebuje. Matka i dziecko mogą czuć się bezpiecznie będąc pod opieką lekarzy i pozostałego personelu w inowroclawskim szpitalu .Polecam i dziękuję za wspaniałą opiekę.

g100
30-10-2017 16:05
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Ja oceniam ten szpital bardzo dobrze. Owszem można się spotkać z jakimś niemiłym czy aroganckim lekarzem, ale tak jest w każdej placówce medycznej, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca. Ja trafiłam na bardzo miłego i profesjonalnego Pana Doktora, były także młode rezydentki, które były bardzo życzliwe i uprzejme. Panie Położne są tam nieocenione!!! Może i warunki nie są luksusowe i oddział wymagałby remontu, ponieważ na XXI wiek to zdecydowanie za mało, ale personel medyczny nadrabia wszystkie braki. Panie Położne uśmiechnięte, życzliwe i baardzo cierpliwe ;)

msol
28-08-2017 10:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Zastanawiają mnie wszystkie te pozytywne opinie... Sugerując się nimi i będąc w pobliżu tego szpitala, udałam się tam ostatnio na powtórne KTG (zlecone przez inny szpital) przy okazji prosząc o konsultację lekarską w związku z pewnymi obawami. Pani doktor zachowywała się nieprofesjonalnie. Badanie wykonała z wielką łaską, później sugerowała z ironicznym uśmiechem, że w takich sytuacjach należy zwrócić się do "swojego" lekarza a nie od razu do szpitala (dodam, że była sobota, po południu). Przepraszam bardzo, a kim Pani jest, sprzedawcą na targowisku? Kompletny brak profesjonalizmu... Nie jestem lekarzem, więc nie muszę znać się na tych sprawach, ale jeśli mam jakiekolwiek obawy o zdrowie dziecka, nie będę spokojnie leżeć i czekać aż coś się stanie i powinno się mnie przyjąć z szacunkiem. Dzięki tej sytuacji przekonałam się, że wszystkie negatywne opinie jakie do tej pory słyszałam o tym oddziale są prawdziwe. Proszę się nie łudzić, po inowrocławskim szpitalu nie należy spodziewać się poprawy standardu opieki na oddziale położniczym.

Anna
25-01-2017 18:40
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Poród ok, personel medyczny okołoporodowy bardzo miły, warunki lokalowe niezbyt dobre jednak to norma w szpitalach, boksy przedzielone zasłonkami. Można pić, Przez cały poród byłam informowana co będzie się działo, nacięcie krocza za moją zgodą a nie znienacka bez pytania. Lekarze też uprzejmi, jedyne zastrzeżenia miałam do jednego z rezydentów, który odesłał mnie do domu twierdząc, że to przepowiadające bez badania (po 4 godz. wróciłam rodzić). Po porodzie bez większych zastrzeżeń, jedynie co, to brak spójności w przekazywaniu zaleceń wobec dziecka. Każda zmiana co innego, co nie wpływa uspokajająco na kobiety po porodzie.

Agnieszka
05-11-2015 11:31
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Można obejrzeć oddział przed porodem indywidualnie-mnie położna chętnie oprowadziła po trakcie porodowym. Nie skonsultowano ze mną planu porodu, ale wszystko odbywało się w najlepszych standardach, więc nie było to potrzebne. Położna wspomniała o nacięciu krocza-stosują procedurę ochrony, o ile z dzieckiem wszystko w porządku. Poród zaczyna się zrobieniem lewatywy, choć gdy wyraziłam wątpliwości to położna na spokojnie wyjaśniła mi, dlaczego ją zaleca. Na porodówce są boksy-3 ściany a z jednej strony zasłonka, więc słychać, co się dzieje obok, ale intymność jest zachowana. Można pić, można jeść lekkie rzeczy, które dodają siły-mi położna zaleciła lizaki. Zachęcają do aktywności fizycznej przez cały poród. Dostępne: piłka, drabinki, wanna, prysznic, muzyka, świetne łóżko do przyjmowania różnych pozycji, gaz wziewny, dodatkowo TENS. Nie ma znieczulenia dolędźwiowego. Drugi okres porodu również aktywny, nie na leżąco. Nie ma problemu jeśli chodzi o osobę towarzyszącą. Ojciec przeciął pępowinę. W trakcie szycia dziecko było na brzuchu i później przez 2 godziny też. W trakcie karmiłam piersią-położna pomagała. Mierzenie i ważenie później-tata mógł być z dzieckiem.Sale po porodzie 2-osobowe. Czyste, odświeżone, ale nie ma łazienek w pokojach, jest tylko zlew.Dziecko było cały czas ze mną w sali.Poradnia laktacyjna działa, ale tylko pon-pt, co jest dużym minusem (urodziłam w piątek popołudniu i nawet nie miałam okazji zasięgnąć porady).Kiepskiej jakości były obchody lekarzy ginekologów-trwały minutę, lekarz wchodził i mówił, że jesteśmy zdrowe (bez żadnych pytań o krwawienie, wypróżnianie, czy cokolwiek). Dodatkowo szkoda, że nikt nie zapytał, czy potrzebuję, aby mnie czegoś nauczyć. Robiłam wszystko na wyczucie, bo pielęgniarki nawet nie zaprezentowały (a mogłyby, skoro w karcie jest napisane pierworódka).Ogólnie mam bardzo pozytywne odczucia. Szpital spełnia standardy i choć jak zawsze najsłabszym ogniwem są niektórzy pracownicy, polecam wszystkim kobietom.

Mokuso
02-03-2015 21:36
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Szpital zdecydowanie godny polecenia zwłaszcza ze względu na opiekę po porodzie, która jest na najwyższym poziomie. Rodziłam tam w tym roku i wcześniej w 2009 na oddziale zaszły ogromne zmiany. Położne całą dobę chętnie służą wszelką pomocą i radą. Matki same decydują kiedy chcą być z dzieckiem, a kiedy potrzebują chwili odpoczynku. Szpital w pełni wspiera naturalne karmienie.

natalia
27-12-2014 17:13
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

2miesiace temu rodziłam swoje drugie dziecko , w szpitalu w inowrocławiu.. bardzo sie bałam porodu bo dosyć dużo sie na słuchałam o tym szpitalu , ale nic w tym prawdy nie było .przy porodzie bardzo mi pomogli było miło , maż też był ze mna , rodziłam w osobnej sali za darmo miło szybko polecam ten szpital . mój poród odbierała wysoka pani w czarnych włosach bardzo miła , z tego wszyskiego zapomniałam jak sie nazywała.. na oddziale noworotkowym opieka tez super panie przychodza stale i sie pytaja w czym nam pomoc , jak dla mnie i dla dziecka opieka super wszyskie pielegniaki jak i lekarze mili grzeczni .. bardzo miło wspominam moj porod..

beti
28-11-2014 00:06
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Mimo wcześniejszych obaw przed porodem w Inowrocławiu, jestem zadowolona z porodu. Rodziłam naturalnie ale musiałam mieć wywoływany z powodu kiepskiego ktg. Wczesniej lekarz wyjaśnił mi dlaczego taką podjął decyzję itd. Dzięki położnej i lekarzowi (Niedz.-Kuj.) czułam się bezpiecznie i wiedziałam że wszystko dobrze się skończy. Na personel po porodzie też nie mogę narzekać, bardzo pomocny.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!