Gdzie rodzić - placówka - Szpital Miejski w Miastku Sp. z o. o.
Opis placówki
A A A

Szpital Miejski w Miastku Sp. z o. o.

Wybickiego 30 77-200 Miastko Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 09-08-2017
59 857 09 02; 59 857 0900
www.szpitalmiastko.pl
biuro@szpitalmiastko.pl


Opis opracowany na podstawie danych pozyskanych od szpitala w trybie dostępu do informacji publicznej w roku 2016, statystyki medyczne za rok 2015.

Ordynatorzy: położnictwa – Jarosław Świergiel (od 2016), neonatologii – Małgorzata Batruch (od 2016)  Położne oddziałowe: położnictwa – Małgorzata Czyczyn (od 2004), neonatologii – Urszula Muchowska (od 2003)

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I

Szkoła Rodzenia
Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia.  Kontakt do szkoły rodzenia: imię i nazwisko: Bogusława Węsierska, tel.: 600336560, e-mail: m.czyczyn@szpitalmiastko.pl , www: www.szpitalmiastko.pl

Izba Przyjęć
Można obejrzeć oddział porodowy przed porodem.
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dokument tożsamości, dokument potwierdzający ubezpieczenie, skierowanie do szpitala, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu, zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach szkoły rodzenia, plan porodu.
Wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), morfologia i badanie moczu  z ostatnich 6 tygodni, antygen HBs - HBS Ag - badanie w kierunku WZW B - w ciąży, OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły posiew GBS; badanie na nosicielstwo wirusa HIV, przeciwciała anty-HCV (badanie w kierunku WZW C), badanie układu krzepnięcia, wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa, dodatkowe badania w przypadku planowego cięcia cesarskiego: oryginalny wynik grupy krwi z przeciwciałami odpornościowymi. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji medycznej.
Czynności wykonywane w izbie przyjęć u pacjentek przyjmowanych do porodu:
- u wszystkich pacjentek: zbieranie wywiadu, badanie ogólne (tj. pomiar RR, HR, temperatury, ważenie), badanie wewnętrzne, badanie KTG, zaznajomienie pacjentki z prawami pacjenta
- w zależności od decyzji personelu: zakładanie wenflonu, badanie USG
- na prośbę pacjentki: lewatywa, golenie krocza

Warunki i wyposażenie
W oddziale porodowym jest trakt porodowy z 2 stanowiskami oddzielonymi parawanem. Do dyspozycji rodzących są dostępne na niektórych stanowiskach: worki sako, piłki, drabinki, stołki porodowe i materace.

Poród
Plan porodu jest często omawiany z położną w sali porodowej. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas, trwa ok. 30 minut. Badania wewnętrzne wykonywane są regularnie. Rodząca może pić wodę niegazowaną i może jeść w trakcie porodu.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: masaż, praca z oddechem, ciepły okład, kąpiel/prysznic, przezskórna stymulacja elektryczna (TENS)
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
Parcie:
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na plecach na łóżku porodowym i w pozycji siedzącej.
Rodząca jest zawsze informowana o stosowanych podczas porodu środkach, badaniach i zabiegach.

Poród z osobą towarzyszącą
Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej może towarzyszyć więcej niż jedna osoba bliska, także doula. Osoba bliska może przebywać na trakcie porodowym, o ile pozostałe rodzące wyrażą zgodę. Osoba towarzysząca może zostać przez 2 godziny po porodzie, w oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin) i może zostać w oddziale położniczym również na noc. W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.

Kontakt z dzieckiem
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie zawsze minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po porodzie drogami natury odbywa się bezpośrednio po porodzie. W trakcie szycia krocza dziecko w zależności od sytuacji jest lub nie jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez lekarza neonantologa.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka po porodzie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki, po 5-10 minutach po narodzinach.
Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia wraca na pierś mamy na 5 minut, może być  “kangurowany” przez osobę towarzyszącą, jest przekazany osobie bliskiej w wózeczku szpitalnym lub zostaje przewieziony na oddział noworodkowy. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
O czasie wykonywania pierwszej kąpieli decyduje opiekun i odbywa się na prośbę rodzica.

Po porodzie
W oddziale położniczym jest 5 dwuosobowych sal z łazienkami i 1 dwuosobowa  sala bez łazienki. Zdrowe matki po porodzie fizjologicznym jak i po cięciu cesarskim przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce.
Pobyt na oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 3 dni po porodzie zabiegowym i po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności rodzica. Każda matka  jest uczona, jak pielęgnować noworodka. Rodzice są informowani  o stanie zdrowia dziecka na każdą prośbę. Opiekun zawsze jest obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka.
Kobieta otrzymuje poradę laktacyjną na życzenie. Porad laktacyjnych udzielają położne. Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym ze wskazań medycznych takich jak: brak pokarmu u matki; żółtaczka fizjologiczna w zależności od parametrów, spadek masy ciała.
Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się o każdej porze w ciągu dnia, w sali, w której matka leży.

Opłaty
Opłata od osoby towarzyszącej w czasie porodu fizjologicznego (np. strój, posiłek) w wysokości 150zł, od osoby bliskiej w czasie cc (np. strój, posiłek) 150zł, nocleg osoby towarzyszącej 70zł.

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 12 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
483 Cesarskie cięcia
 
43.00%
Nacięcia krocza
 
73.00% Znieczulenie dolarganem
 
-
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

Sylwia
10-04-2019 17:17
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Pierwsze dziecko urodziłam w 2007 roku, złego słowa nie powiem, wiedziałam że będę rodzic tu kolejne dziecko, tak też się stało... mimo że mieszkam w Słupsku, przed spodziewanym terminem,pojechałam w rejony Miastka, żeby być bliżej w razie czego. Urodziłam tam drugie dziecko w 2010 roku,i jak przy pierwszym porodzie,tak przy drugim polecam na 100% ,trzecia ciąża bliźniacza, nagły poród, karetka zabrała do Ustki, mimo że chciałam Miastko... szybkie cc... Nie wypowiem się na temat szpitala w Ustce, bo musiałabym użyć niecenzuralnych słów. Rok 2016, urodziłam kolejne dziecko w Miastku tym razem przez cc. Anioły... lekarze,położne cudowni przed,w trakcie i po cięciu. Na druga dobę czułam się tak świetnie,że wyszłam do domu. Rana zszyta pięknie, fachowe oko dr Iwaszko i dr Opiela,mistrzostwo, rany w ogóle nie widać, ba nawet blizny nie ma. Polecam,polecam. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze rodzic, to tylko tam, choćbym miała rowerem ze Słupska jechać :) mimo że warunki " biedne" to serca personelu bogate, a to najważniejsze.

nerka
18-06-2018 01:22
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

UNIKAĆ! Strasznie rutynowe podejście. Nie jestem wymagająca, nie nastawiałam się negatywnie. Chciałam rodzić naturalnie, spontanicznie. Miałam zdrowe skurcze i rozwarcie 6cm po przybyciu do szpitala. Mimo to, podano mi oksytocyne, nacięto (POMIMO MOICH PRÓŚB!!), żałuje ze nie walczyłam o to skuteczniej, ale jednak w na sali w trakcie silnych skurczy od oksytocyny nie mialam na to siły. Pomimo nacięcia (które stosuje się, w celu rzekomej ochrony) pękłam... Miałam dramatyczne rany. Chociaz dziecko, standardowo 3300g, zaden olbrzym..Fatalnie się goiłam. Rana się rozeszła, szef się rozwarł. W szpitalu bagatelizowano cała sprawę. Dopiero położna srodowiskowa, zupełnie niezwiązana ze szpitalem w Miastku oceniła stan mojego krocza na fatalny. Długo się zbierałam po tym leczyłam po tym wszystkim. Nie mogłam normanie chodzić prawie 6tyg. Mam ogromną traume. Odradzam.

Kasiek
20-04-2017 22:17
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2017

Może i luksusu to nie ma akurat na oddziale ale wszystko rekompensuje podejście personelu, które pomogą , na każde pytanie odpowiedzą ,doradzą, rozladuja stres. Personel z powołania ???????????? a to najważniejsze oby więcej takich osób było ????

lika2x
05-01-2017 02:53
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Zdecydowanie nie polecam!!! Żałuję, że rodziłam w tej placówce. Zostałam okaleczona przez złe nacięcie (przez środek wargi sromowej) i zszycie które rozeszło się po tygodniu. Po tygodniu przyjechałam z rozejściem szwów i lekarz (ten sam który był przy porodzie - dr Konefka) wygonił mnie z gabinetu nie udzielając mi pomocy i oczywiście nie badając mnie. Powiedział żebym sobie " zrobiła drugie dziecko i przy drugim porodzie lepiej zszyją". Od razu pojechałam do Ustki i tam dostałam antybiotyk ponieważ wdała mi się infekcja. 3 dni po porodzie zapytałam ordynatora który robił obchód "czy te szwy są dobrze założone bo coś mi nie pasuje" w odpowiedzi usłyszałam: "a czy pani chce grać w pornolu?" i żenujący uśmiech tego pana był odpowiedzią na jego pytanie retoryczne. Co do nacięcia krocza to położna - uwaga na nią - Bożena Kisiel - nacina tak jak pisałam powyżej przez wargę sromową. I nacinają bezpodstawnie ponieważ byłam bardzo dobrze przygotowana do porodu bez nacięcia: od 2. trymestru masowałam krocze. Nie chciało im się czekać. Poza tym nie umożliwiła mi rodzenia w spionizowanej pozycji tylko na leżąco z nogami do góry. Koszmar. Ponadto prosiłam położną, żeby ciasno zszyła a zszyła tak, że........ szkoda słów. Jak skończę karmić piersią zrobię plastykę pochwy i krocza. W placówce warunki sanitarne są okropne. 2 prysznice na cały oddział z czego w 1 nie było kotary bo spadła i nikt jej nie naprawił. Co do opieki na noworodkiem to muszę powiedzieć, że była wzorowa: panie pielęgniarki przychodziły i pomagały przystawić mi dziecko do piersi, udzielały wskazówek i porad. Lekarze neonatolodzy też podchodzili do każdego dzieciątka indywidualnie i fachowo. Plusem było też to, że po porodzie pozwolili nam spać razem z mężem i dzieckiem w sali do porodów rodzinnych.

Daria
25-09-2016 11:08
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Jak w kazdym szpitalu mozna znalezc w tej placowce i plusy i minusy. Gdy przyjechalam do szpitala z bolami porodowymi, zostalam szybko przyjeta, wszystkie badania byly przeprowadzone bardzo sprawnie i z poszanowaniem godnosci. Caly czas byl przy mnie moj Maz, ktory tez byl o wszystkim informowany. Wielkie rozczarowanie nastapilo gdy okazalo sie ze musimy zaplacic za sale porodu rodzinnego i to az 184,50 zl! Wyposazenie tej sali nie powalalo, tym bardziej ze nie bylo w nim nawet toalety, o prysznicu nie mowiac. Kolejnym rozczarowaniem byl brak mozliwosci znieczulenia okoloporodowego! Ale na pochwale zasluguja i polozne i lekarze przy porodzie! Na oddziale bywalo roznie, jedne polozne byly mile, inne wykonywaly wszystko rutynowo. Tak samo pielegniarki od noworodkow- jedne do rany przyloz, inne byle by odbebnic zmiane i do domu. Jedzenie jak na standardy szpitalne bylo bardzo dobre! Reasumujac, jesli znow bede w ciazy to znow wybiore ten szpital.

Ewelina
11-09-2016 15:16
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Niedawno urodziłam w tym szpitalu córkę. Wszystko przebiegało bez komplikacji, lecz chciałabym przestrzec przed rutynowym nacięciem krocza.Połozna nie informuje czy chce to zrobic-poprostu robi. Nie było raczej zadnych wskazan do tego zabiegu. W tym szpitalu nacinaja chyba wszystkie rodzace. Opieka po porodzie jest dobra. Warunki lokalowe niespecjalne-jedna lazienka na wszystkie pokoje, wszystko raczej nadgryzione zebem czasu.

Iwona
26-06-2016 18:18
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

zdecydowanie polecam Miastko. Kadra bardzo dobrych fachowców i przemiłych pielęgniarek . W każdej chwili mogłam liczyć na pomoc. W pełni można im zaufać.Polecam z czystym sumieniem

TheMama
28-08-2015 17:28
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Jestem niezmiernie wdzięczna za poród w Miastku. Personel jest przemiły,pełen empatii, położna przy porodzie daje cenne wskazówki. Sala rodzinna (niestety płatna 180zl) to warta inwestycja: łóżko małżeńskie, piłki,worki sako, drabinki,nie mówiąc o takich udogodnieniami jak wieża,TV,kawa i herbata również dla osoby towarzyszącej. Spędziliśmy tam cały I okres porodu(10 h),gdzie bliska osoba może wspierać w bólach :) II okres porodu odbywa się w innej sali,a personel jest bardzo pomocny dla niedoswiadczonych jeszcze kobiet :) po porodzie umożliwiono mi 2h kontakt skóra do skóry z dzieckiem i we trójkę spędziliśmy te pierwsze chwilę.Ważenie i mierzenie odbyło się dopiero po tym czasie,a później pozwolono nam wrócić do sali rodzinnej i odpocząć we trójkę. Czułam się zaopiekowana i przeszczesliwa. Polecam ten szpital!

kotek_1986
07-04-2014 11:22
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim przyszłym mamom ten szpital, rodziłam przez cesarskie cięcie, mąż był przez cały ten czas ze mną, personel bardzo pomocny i życzliwy, środki przeciwbólowe podawane na każda prośbe, warunki lokalowe nienajlepsze ale rekompensuje to wspaniała atmosfera i życzliwość wszystkich lekarzy a szczególnie pielęgniarek, nie ma lewatywy ani naciecia krocza, malutki minus- opłata za tzw poród rodzinny 54zl.

kasi-caz
04-03-2014 11:22
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Dzień dobry, 13 lutego 2014r. zostałam mamą ślicznego chłopca. Poród odbył się przez cięcie cesarskie. Bardzo polecam przyszłym mamą ten szpital, przede wszystkim ze względu na personel - a mam porównanie pierwsze dziecko rodziłam w Ustce (odradzam). W Miastku 98% personelu jest bardzo życzliwa i służy fachową pomocą w sprawach porodu, połogu, karmienia i opieki nad dzieckiem. Wielkie podziękowania zarówno dla personelu zajmującego się położnicą jak i pań zajmujących się noworodkami. Warunki lokalowe - widać że stopniowo remontują ale jeszcze wiele jest tam do zrobienia. Z własnego doświadczenia- naprawdę nie liczy się piękny pokój z własną łazienką gdy brak życzliwości i fachowej pomocy tak jak to miało miejsce w Ustce.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!