Jagiellońska 36 97-500 Radomsko Pokaż na mapie
Ostatnia aktualizacja: 13-03-2017
44 681 08 00
www.szpital.biz.pl
sekretariat@szpital.biz.pl
Ordynatorzy: położnictwa – Stefan Zejda (od 2002), neonatologii – Małgorzata Migocka- Musiał (od 2010), położne oddziałowe: położnictwa – Ewa Kazimierczak (od 2009), neonatologii – Ewa Jędryszek (od 1998).
Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.
Szkoła Rodzenia
Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Ewa Kazimierczak, tel.: 44 685 47 83, e-mail: ginekologia@szpital.biz.pl.
Warunki i wyposażenie
Na oddziale porodowym są 3 sale jednoosobowe, dostępne dla wszystkich kobiet bez opłat. Do dyspozycji rodzących są worki sako oraz piłki. W niektórych salach jest prysznic, a w niektórych wanna.
Poród z osobą towarzyszącą
Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej nie może towarzyszyć więcej niż jedna osoba bliska. Równocześnie szpital deklaruje, że w porodzie zarówno rodzącej, jak i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba bliska może zostać przez 2 godziny po porodzie, w oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin), jak również na noc. W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.
Kontakt z dzieckiem
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie od 1 do 5 minut. Pierwsze karmienie piersią po porodzie drogami natury odbywa się po około 15 minutach. W trakcie szycia krocza dziecko prawie nigdy nie jest zabierane od matki. Osoba bliska może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez lekarza neonatologa.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki po 5-10 minutach. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna.
Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia zostaje w kąciku na sali operacyjnej do zakończenia operacji, a następnie jest przekazywany osobie bliskiej w wózeczku szpitalnym. Pierwsze karmienie piersią zdrowego dziecka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
Pierwsza kąpiel noworodka w pierwszej dobie życia.
Po porodzie
Na oddziale położniczym jest 6 jednoosobowych i 7 dwuosobowych sal z łazienkami. Zdrowe matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę. Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki, jej odwiedziny regulowane są przez personel.
Pobyt na oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 3 dni po porodzie zabiegowym, 4 dni po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności opiekuna. Każda matka jest uczona, jak pielęgnować noworodka. Rodzic najczęściej jest informowany o stanie zdrowia dziecka po każdym badaniu i zabiegu. Opiekun zawsze jest obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka.
Kobieta otrzymuje poradę laktacyjną na życzenie, od położnych lub doradców laktacyjnych. Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym ze wskazań medycznych (zaburzenia ssania, wady uniemożliwiające prawidłowe chwytanie piersi, noworodek z niewystarczającą masą ciała po konsultacji i zaleceniach przez lekarza). Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem (jest zatrudniony w oddziale).
Odwiedziny odbywają się w godz. 10:00-19:00, w sali, w której leży matka.
Opłaty
Opłat za nocleg osoby towarzyszącej w wysokości 15 zł za dobę.
| Liczba porodów | 799 | Cesarskie cięcia | 52.00% | |||
| Nacięcia krocza | 66.00% | Znieczulenie dolarganem | 0.00% | |||
| Znieczulenie zwenątrzoponowe | Nie | Znieczulenie gazem wziewnym | Tak |
Komentarze
Bardzo polecam ten szpital. Rodziłam w lutym 2019. Fachowa obsługa, personel który nie zwleka z podejmowaniem decyzji (o 10 byłam na izbie przyjęć a o 11 córeczka była już na świecie bo zdecydowano o CC na cito ponieważ życie dziecka było zagrożone). Położne i pielęgniarki bardzo pomocne, nie mogę powiedzieć na ich temat złego słowa. Nie są opryskliwe, podają środki przeciwbólowe jeśli tylko jest potrzeba, zaglądają w nocy czy wszystko w porządku, pomagają w problemach laktacja jeśli się poprosi o pomoc. Warunki niemalże jak w hotelu, łazienka z prysznicem w sali to prawdziwy luksus. Każdego dnia sala i łazienka jest sprzątana a podłoga przemywana. Plus za to że dziecko jest cały czas przy mamie, dzień i noc. Jedyny minus to odwiedziny w godzinach 10-19. Jest to przestrzegane co do minuty a po CC potrzebna jest pomoc kogoś bliskiego. Ogólnie pobyt wspominam bardzo przyjemnie i na pewno będę polecać ten szpital.
Super warunki oraz bardzo pomocny i oddany personel. Super położna , bardzo pomocna przy porodzie . Opieka po porodzie również super. Bardzo polecam Szpital w Radomsku.
Szpital poleciłabym głównie ze względu na warunki lokalowe. Sale rodzinne z łazienką po porodzie to bajka (jak się ma pomoc bliskich). Położne w większości miłe i pomocne, ale zdarzają się wyjątki. Niestety mało pomagają przy problemach z laktacją, więc trzeba samemu o to zadbać wcześniej (spotkać się z doradcą prywatnie przed porodem lub po porodzie). Szkoda, że po cc nie ma możliwości kontaktu z noworodkiem „skóra do skóry”. Dziecko zabrali odrazu do mierzenia i ubrali w ubranka i rożek. Standardowo kąpią noworodka zaraz po porodzie (moja dzidzia została wykąpana ok 2 h po porodzie), więc jeśli się tego nie życzy to trzeba powiedzieć o tym. Lekarze są w porządku.
Polecam poród w tym szpitalu. Rodziłam pod koniec lutego i nie mogę powiedzieć złego słowa. Od momentu przyjęcia do szpitala bardzo miła atmosfera, być może miałam szczęście ale położna na którą trafiłam była naprawdę z powołaniem. Po porodzie panie same zaproponowały herbatę i coś do przegryzienia mimo że była 3 w nocy. Jedzenie jak na cateringowe szpitalne też dobre, ogólnie czysto. Polecam chodzenie do szkoły rodzenia. Dziecko praktycznie cały czas od porodu było ze mną i trzeba sobie radzić mi to akurat odpowiadało. Nie wiem czy jest możliwość oddać na jakiś czas malucha.
Polecam :) Rodziłam w lutym i z czystym sumieniem mogę polecić ten szpital. Opieka przed, w trakcie i po porodzie bez zarzutu. Lekarze i położne bardzo pomocne. Warunki super względem innych szpitali :)
Standardy opieki okołoporodowej przestrzegane tylko częściowo - brak możliwości wyboru pozycji w 2 fazie porodu, brak najmniejszej próby ochrony krocza. Po porodzie położna dziwiła się, że sama daję radę wykarmić dziecko. Co w tym dziwnego? Z takim nastaiwieniem to nie dziwi to, że w Polsce tyle matek nie karmi piersią. I funkcjonują nadal mity o diecie matki karmiącej.
Polecam. Czysto, łazienki w kazdym pokoju, położne różnie, zależy jak się trafi. Po cc dziecko jest przy mamie, ale na pomoc można liczyć.
Opieka dobra, warunki lokalowe ok. Wiadomość ze szkoły rodzenia: nie ma możliwości rodzenia w kucki (mówię o 2 fazie porodu), bo położne muszą dbać o swoje kręgosłupy i nikt nie będzie się schylał. U pierworódek nie ma możliwości rodzenia z ochroną krocza, nacinają rutynowo.Poza tym usłyszałam, że jak mnie skurcze wymęczą, to wcale nie będę miała ochoty na "wygibasy". Dobrze byłoby dokształcić personel. Brak aktualnej wiedzy na temat tego co może jeść matka karmiąca- dalej wierzą w mit diety matki karmiącej. Noworodki notorycznie dokarmiane są glukozą i mm.
Wspaniala opieka, doskonałe warunki lokalowe. Mam porownanie bo pierwsze dziecko rodzilam w innym szpitalu
Szpital z bardzo fachową opieką Lekarzy i Personelu Medycznego. Polecam udział w Szkole Rodzenia, gdzie można uzyskać wiele interesujących informacji na temat ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad dzidziusiem. Miła i opiekuńcza aura podczas okresu ciąży ze strony Lekarza Prowadzącego i Położnych. Podczas oczekiwania na poród i podczas samego porodu fachowa i sprawna opieka Lekarzy i Personelu Medycznego, często przekazywane są istotne informacje dotyczące aktualnego stanu. Po przyjściu na świat maleństwa, jest możliwość bycia blisko ze strony osoby towarzyszącej mamie i maluszkowi prawie od pierwszych chwil przez całą dobę. Oddziału Położniczo-Neonatologiczny jest bardzo ładnie wyposażony, przestronny z miłą i przyjazną atmosferą unoszącą się wokół :-). Możliwość bycia razem w sali rodzinnej przez cały czas po porodzie jest wielką sprawą. Opieka ze strony Lekarzy i Położnych oraz Personelu bardzo nienaganna i nieoceniona w chwilach radosnych i trudnych. Pozdrawiamy, rodzice z maleństwem.